Anasayfa / Gsm Ayarları / Turkcell Ayarları / Turkcell 4.5G Ayarları

Turkcell 4.5G Ayarları

Turkcell 4.5G Ayarları

Turkcell 4.5G Nedir?

4.5G, Dahada yüksek mobil web hızı, Dahada çok data kapasitesi ve düşük gecikme süresi sunan dördüncü kuşak telekomünikasyon hizmetidir.

4.5 abonesiyim. Sadece telefonumda 4.5G bağlantısı göremiyorum.

4.5G kalitesiyle bağlanmak için cihazınızın şebeke ayarlarından LTE olarak değişim yaptığınıza güvenilir olun.
Ekranınızda 4.5G yada LTE bilgisini göremiyorsanız şebeke seçim Seçenekleri (Ayarları) için aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz.

iphone 4.5G Şebeke Seçimi

 1. “Seçenekler (Ayarlar)”a Girin


 2. “Hücresel” bölümünü Seçiniz
  ​​
 3. “Seçenekler” bölümünü Seçiniz

 4. Şebeke modunu Seçim Yapmak için “LTE’yi Etkinleştir”e Tıklayın (Dokunun)


 5. “Ses ve Veri” seçmeniz kafi

4.5G Şebeke Seçimi (Android)

  1. Anasayfadan “Uygulamalar” kısmına Tıklayın (Dokunun)


  2. “Seçenekler (Ayarlar)”a Girin
   ​​
  3. “Mobil Ulaşım Noktası ve İnternet” bölümünü Seçiniz

  4. “Şebeke Modu”na Tıklayın (Dokunun)

 1. ​“LTE / 4.5G” şebeke modunu Seçiniz

4.5G Şebeke Seçimi (Windows Phone)

 1. Telefon ekranınızı Sol Tarafa kaydırın


 2. “Seçenekler (Ayarlar)”a Girin
  ​​
 3. “Hücresel+SIM” bölümünü Seçiniz

 4. “En yüksek bağlantı hızı” bölümünden “4G” şebeke moduna Tıklayın (Dokunun)4.5G’ye hazır mıyım?

4.5G’ye hazır olup olmadığınızı öğrenmek için 4.5G yazıp 2200​’e Mesaj (SMS) göndererek sim kart ve aygıt uyumluluğunuzu sorgulayabilirsiniz.​

4.5G teknolojisi ne değiştirecek?

 • Mobil cihazlar üstünden video seyretme deneyiminden yüksek boyutlu dosyaların paylaşılmasına, bulut servislerinden akıllı ev ve kent altyapılarına, mobil ofislerden mobil sıhhat ve mobil eğitim servislerine kadar fazla değişik sektörlerde iri (Büyük) değişimler yaşanacak.
 • Gündelik hayatta da birçok işimizi ve etkinliğimizi mobilden Dahada çok halletmeye başlayacağız, bu da kullanım alışkanlıklarımızı ve bütün sektörleri dönüştürmeye devam edecek.
 • Firmalar ve çalışanlar, işlerini fazla Dahada verimli bir Biçimde ofis haricinde, 4.5G kapsama alanı dahilindeki her yerde yürütebilecek, gereksinim duyan bilgilere ve dosyalara 4.5G hızıyla ulaşabilecek.
 • Nesnelerin interneti (Makinelerarası İletişim) ve bulut bilişim, gerçek potansiyelini gösterecek. Akıllı kent ve akıllı ev altyapıları kusursuzca çalışabilecek, hayatımızın her alanında yüksek verimlilik ve iri (Büyük) kolaylık sağlayacak.
 • Mobil sıhhat ve mobil eğitim ile uzaktan Ulaşım fazla Dahada Basit olacak.

3G ve 4.5G teknoloji farkları nedir?

4.5G, Dahada yüksek mobil web hızı, Dahada çok data kapasitesi ve düşük gecikme süresi sunan dördüncü kuşak telekomünikasyon hizmetidir.

Özetlemek gerekirse; 4.5G’nin 3G ve 4G’den en iri (Büyük) farkı ulaşmış olduğu hızdır!

4.5G ile artık bekleme süreleri tarih oluyor! Arzu Ettiginiz videoyu tıkladığınız anda izleyebileceksiniz.
HD film tadı artık yalnız evde değil, canınız Nerde isterse! HD kalitesinde bir filmi 80 saniyede telefonunuza / tabletinize indirebileceksiniz.
Dünyanın müziği hep yanınızda! Bir müzik albümü kulaklıklarınızı takana kadar telefonunuzda.
Görüntülü konuşmalarda karşı tarafı bekleme, donma ve takılma da tarih oluyor! Artık görüntülü konuşmalarınız da HD kalitesinde.
Artık siz neredeyseniz ofisiniz orada! 100MB boyutundaki bir dosyayı saniyeler içinde ​paylaşabileceksiniz.

* 4.5G Türkiye’ye vardığında deneyimlenecek hız, frekansa, kapsama alanına, hizmet alınan baz istasyonuna, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza, bağlanılan siteye ve baz istasyonundan uzaklığa gore değişiklik izah edebilir.

4.5G’den Nasıl yararlanırım?

4.5G’den yararlanabilmeniz için, 4.5G kapsama alanında olunması, 4.5G uyumlu sim kart ve 4.5G destekleyen aygıt kullanılması gerekmektedir. Sim kartınızın ya da telefonunuzun uyumlu olup olmadığını 4.5G yazıp 2200’e Mesaj (SMS) göndererek öğrenebilirsiniz. 4.5G uyumlu sim kartlarınızı Turkcell İletişim Merkez’lerinden, kurumsal hat kullanıcısı iseniz kurumsal satış temsilcileri aracılığı ile şimdiden alabilirsiniz.

4.5G’den vatan haricinde yararlanabilir miyim?

 • Evet, Ocak 2015’ten itibaren 4.5G’den vatan haricinde da yararlanılabilmektedir.
 • Vatan haricinde Turkcell’in anlaşmalı Var Olduğu birçok ülkede 4.5G teknolojisini hiçbir ilave ücret ödemeden deneyimleyebilir, 4.5G’nin sunmuş olduğu hız ve rahatlığın keyfini yaşayabilirsiniz.
 • Yararlanmak için: YURTDISI 4G yazıp 2222’ye ücretsiz bir şekilde Mesaj (SMS) gönderebilirsiniz
 • İşlemi vatan haricinde iken yapıyorsanız aleti kapatıp açmanız gerekmektedir. Cihazında 4G/LTE seçeneğini aktiflemeyi unutmayınız. Faydalanabilmek için anlaşmalı operatörü Manuel Olarak (elle) seçmeniz gerekebilir.
 • İptal Yapmak isterseniz, IPTAL YURTDISI 4G yazıp 2222’ye göndererek iptal edebilirsiniz.

4.5G servisini hangi Memleketlerde kullanabilirim?

ABD (AT&T), Almanya (Telekom Deutschland), Arnavutluk (Telekom Albania), Avusturalya (Optus), Avusturya (A1 Telekom & Hutchison), Belçika (KPN), Çek Cumhuriyeti (T-Mobile), Çin (China Mobile & China Unicom), Danimarka (Telia), Estonya (EMT), Fransa (Bouygues Telecom), Filipinler (Globe Telecom), Finlandiya (Sonera), cenup Kore (SK Telecom), Hırvatistan (VIPnet & Croatian Telecom), Hollanda (KPN), İspanya (Yoigo Xfera Móviles & Telefonica Moviles), İsrail (Orange), İngiltere (Everything Everywhere), İsrail (Orange), İsveç (TeliaSonera & Telenor Sweden), İsviçre (Swisscom), İtalya (Telecom Italia), İzlanda (Siminn), Japonya (NTT DoCoMo), Kanada (Telus & Bell Mobility & Rogers Wireless), Katar (Q-Tel), Lihtenştayn (Swisscom), Makedonya (VIP Operator), Macaristan (T-Mobile&Telenor), Norveç (TeliaSonera Netcom & Telenor Norway), Polonya (T-Mobile), Portekiz (NOS), Porto Riko (AT&T), Rusya (Megafon), Singapur (StarHub), Slovenya (Si.Mobil & Mobitel), Sri Lanka (Mobitel), Suudi Arabistan (Etihad Etisalat Mobility&STC), Tayland (Dtac), Tayvan (Far Eastone), US Virgin Adaları (AT&T), Yeni Zelanda (Spark)

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

İlginizi Çekebilir

Turkcell MMS Ayarları

Turkcell MMS Ayarları MMS (Resimli ileti) Ayarı ​Ürünün (Cihazın) menü Düğmesine Basıp menüden “Seçenekler (Ayarlar)” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

or

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…