Anasayfa / Telefon Ayarları / iphone Ayarları / iphone 7 iCloud Ayarları

iphone 7 iCloud Ayarları

iphone 7 iCloud Ayarları

 

iCloud

Resimlerinizi ve Filmlerinizi (Videolarınızı), Klasörlerinizi, Ses Dosyalarınızı, Takvimleri, Rehberinizi, News favorileri ile Kayıt Edilen yazıları ve Dahada fazlasını iCloud’da Emin Olarak Koruma Altına Alın,

Böylelikle Iphone’unuzu Kayıp etseniz Bile Bunları Kullanın.

iCloud saklama alanı göstergesinin ve Mail, Kişiler ve Takvimler gibi iCloud ile kullanılabilecek uygulamaların ve servislerin bir listesinin gösterildiği iCloud ayarlama ekranı

iCloud’u ayarlama:

Ayarlar >

Iphone’unuza giriş yapın kısmına Gelin.

Yoksa 1 Apple Kimliği Üretin yada Hazırda Var Olan Bilgilerinizi kullanın.

iCloud’da gizlenen içerikler, Tıpkı Apple kimliğiyle iCloud’a giriş yaptığınız öteki Cihazlarınıza kablosuz olarak Hemen Ulaştırılır.

iCloud; iOS 5 yada Dahada Yeni Olan İle haiz Cihazlarda, Mac OS X 10.7.5 yada Dahada Yeni Olan İle haiz Mac Pc\’lerinde ve Windows için iCloud 5 yada Dahada Yeni Olan İle haiz PC’lerde (Windows 7 yada Dahada yenisi gereklidir) kullanılabilir.

iCloud bilgilerinize ve Fotoğraflar,

Iphone’umu Bul,

Mail, Takvim,

Kişiler,

iCloud için iWork vb. benzer biçimde özelliklere Ulaşmak için iCloud.com adresine herhangi 1 Mac’ten yada Bilgisayardan de giriş Yaparsınız.

Not:

iCloud bazı Ülkelerde Kullnılamaz Olabilir ve iCloud özellikleri Ülkeden Ülkeye değişim izah edebilir.

iCloud\’la Bunları Yaparsınız:

 • Satın aldıklarınıza erişme:
 • iTunes’dan satın alınanlara iCloud\’la Ayarları Yapılmış aygıtlarınızın tümünden otomatikman erişin yada Dahada ilkin iTunes Store’dan, App Store’dan yada iBooks Store’dan satın alınanları istediğiniz süre ücretsiz bir şekilde indirin.
 • Müziklerinize erişme: Apple Music üyeliği yardımıyla Apple Music’ten eklediğiniz Bütün müziklerinize Iphone’dan Ulaşılabilir. iTunes Match aboneliği ile CD’lerden içe aktardığınız yada iTunes Store haricinde 1 yerden satın aldığınız müzikler de dahil olmak suretiyle arşivinizdeki müzikler iCloud’da saklanabilir ve istendiğinde çalınabilir.
 • Resimlerinizi ve Filmlerinizi (Videolarınızı) gizleme: Bütün fotoğraflarınızı ve Filmlerinizi (Videolarınızı) iCloud’da Güvenle Saklamak için iCloud Resim Arşivi hususi durumunu kullanın. Tıpkı Apple kimliğiyle giriş yapmış olursanız iOS 8.Bir yada Dahada Yeni Olan İle haiz 1 aygıttan, OS X 10.10.3 yada Dahada Yeni Olan İle haiz 1 Mac’ten ya da Windows için iCloud  5 yada Dahada Yeni Olan İle haiz 1 Bilgisayardan ve iCloud.com üstünde bu öğelere erişebilirsiniz. Fotoğrafları ve videoları yalnızca seçtiğiniz kişilerle paylaşmak ve bu kişilerin fotoğraf, video ve yorum eklemesine Onay Vermek için iCloud Resim Paylaşma hususi durumunu kullanın.

  Not: Resimlerinizi ve Filmlerinizi (Videolarınızı) Güvenle Saklamak için iCloud Resim Paylaşma’yı Kullanmaktaysanız bu tarz şeyleri eşzamanlayarak Pc\’nize Aktarım Yapmak için iTunes’u kullanamazsınız.

 • Ailenizle paylaşma: Aile Paylaşımı ile altı kişiye kadar aile üyesi iTunes Store’dan, App Store’dan ve iBooks Store’dan satın aldıklarını paylaşabilir. İsteğe bağlı Apple Music aile üyeliği yardımıyla Bütün aile üyeleri Apple Music’i kullanabilir. Aile tarafınca satın alınanları Tıpkı kredi kartıyla ödeyin ve evlatların harcamalarını direkt 1 ebeveynin aygıtından onaylayın. Buna ek olarak fotoğrafları, aile takvimini ve Dahada birçok şeyi paylaşın.
 • Klasörlerinizi gizleme ve alma: PDF’leri iCloud’da Koruma Altına Alın ve bunlara Iphone’unuzdaki, iPad’inizdeki, iPod touch’ınızdaki, Mac’inizdeki yada PC’nizdeki iBooks’dan erişin. iCloud Drive ile sunularınızı, hesap tablolarınızı, görüntülerinizi ve öteki Klasörlerinizi güvenli 1 şekilde iCloud’da saklayabilir ve Iphone’unuzdan, iPad’inizden, iPod touch’ınızdan, Mac’inizden yada PC’nizden bunlara erişebilirsiniz. iCloud Drive, iOS 8 yada Dahada Yeni Olan İle haiz Cihazlarda ve OS X 10.10 yada Dahada Yeni Olan İle haiz Mac’lerde kullanılabilir. Dahada eski 1 iOS sürümü Kullanmaktaysanız,
 • E-postaları, kişileri, takvimleri ve Dahada fazlasını eşzamanlama: E-postalarınızı, Rehberinizi, Takvimleri, notlarınızı ve anımsatıcılarınızı Bütün aygıtlarınızda güncel tutun.

  Not: Rehberinizi ve Takvimleri Güvenle Saklamak için iCloud’u Kullanmaktaysanız, bu tarz şeyleri eşzamanlayarak Pc\’nize Aktarım Yapmak için iTunes’u kullanamazsınız.

 • Gezdiğiniz sekmeleri gizleme: Safari sekmeleri ile öteki iOS aygıtlarınızda ve Mac bilgisayarlarınızda Açık Konumda olan sekmeleri görebilirsiniz.
 • News’i aygıtlarınızın tümünde güncel tutma: Favori News kaynaklarınız ile konularınızın yanı sıra Kayıt Ettiginiz yazılara iCloud\’la Ayarları Yapılmış iOS 9 yada Dahada Yeni Olan İle haiz aygıtlarınızın tümünden ulaşın. (News bazı Ülkelerde Kullnılamaz Olabilir.)
 • Verilerinizi yedekleme: Iphone güç kaynağına ve Wi-Fi’ye bağlandığında onu iCloud’a otomatikman yedekleyin. İnternet üstünden gönderilen iCloud verileri ve yedeklemeleri şifrelenir.
 • Iphone’unuzu bulma: Yitik Iphone’unuzun yerini harita üstünde Bakmak, Iphone’unuzu uzaktan kilitlemek, Apple Hisse kullanılarak ödeme yapma hususi durumunu askıya almak yada kaldırmak, Iphone’unuzda 1 ses çalmak, 1 bildiri görüntülemek yada Iphone’unuzdaki Bütün verileri silmek için Diğer 1 iOS aygıtı üstündeki Iphone’umu Bul uygulamasını kullanın ya da herhangi 1 Mac yada PC üstünde Iphone’umu Bul web uygulamasını kullanın. Iphone’umu Bul; Iphone’umu Bul uygulamasının etkisizleştirilmesi, Iphone’un silinmesi yada Cihazınızın yeniden etkinleştirilmesi için Apple Bilgilerinizi ve parolanızı gerektiren Etkinleştirme Kilidi’ni de ihtiva eder.
 • Arkadaşlarınızı bulma: Konumunuzu arkadaşlarınız yada ailenizle paylaşmak için Dost Bul hususi durumunu kullanın.
 • Şifrelerinizi ve Kredi Kart bilgilerinizi gizleme ve bunlara erişme: iCloud Anahtar Zinciri, Şifrelerinizi ve Kredi Kart bilgilerinizi belirttiğiniz aygıtların tümünde güncel meblağ.

iCloud\’la parasız 1 e-posta hesabına ve e-postalarınız, belgeleriniz, Resimleriniz, videolarınız ve yedeklemeleriniz için 5 GB gizleme alanına haiz olmuş olursunuz. Satın aldığınız müzikler, uygulamalar, TV şovları ve kitaplar kullanılabilir gizleme alanınızdan düşülmez. Ek gizleme alanını direkt aygıtınızdan satın alabilirsiniz.

iCloud gizleme alanınızı yükseltme:

Ayarlar >

[adınız] >

iCloud >

iCloud Gizleme Alanı >

Gizleme Alanı Planını Değiştir kısmına Gelin.

Dahada önceki yada paylaşılan satın alınanları görüntüleme ve indirme:

iTunes Store’dan, App Store’dan ve iBooks Store’dan satın alınanları indirebilirsiniz.

 • iTunes Store’dan satın alınanlar:
 • iTunes Store’a Gelin, Çoğu düğmesine dokunun, sonrasında Satın Alınanlar’a dokunun.
 • Satın aldığınız parçalara ve videolara Müzik uygulamasından (Arşiv kısmına bakın) ve Videolar uygulamasından (Videoları arşivinize ekleme kısmına bakın) erişebilirsiniz.
 • App Store’dan satın alınanlar: App Store’a Gelin, Güncellemeler’e dokunun, sonrasında Satın Alınanlar’a dokunun.
 • iBooks Store’dan satın alınanlar: iBooks’a Gelin, sonrasında Satın Alınanlar’a dokunun.

Evvelinde yada paylaşılan satın aldıklarınızı görmüyorsanız,

Ayarlar >

iTunes ve App Store’da Apple kimliğinizle giriş yaptığınızdan güvenilir olun.

Müzikler, uygulamalar yada kitaplar için Otomatik İndirmeler’i açma:

Ayarlar >

iTunes ve App Store kısmına Gelin.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

İlginizi Çekebilir

iphone 7 Bugün Görüntüsü Ayarları

iphone 7 Bugün Görüntüsü Ayarları Bugün Görüntüsü Favori Programlarınızdan bir bakışta informasyon alın. Yakındakiler, Takvim, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey there!

or

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…